Mi teszi a számítógépes játékokat olyan vonzóvá? Melyikkel játszanak legszívesebben, és legtovább?

Aki egy számítógépes játékban egyszer ügyesen legyőzte az első nehézségeket, és rájött, hogyan lehet eredményesen kezelni a játékot, gyakran időtlenül belefeledkezik a feszültség és a siker váltakozó folyamába.  Vannak játékok, amelyek jobban ösztönöznek a folytatásra, mint mások.
Ami a kontrolláltan játszók számára csupán egy rövid kirándulást jelent a virtuális világ vonzásába, az mások számára veszélyes kísértés lehet az ártalmas viselkedés irányába.

A legnagyobb vonzást a napi több órás számítógépezésre különösen azok a játékok jelentik,  amelyekkel az interneten keresztül másokkal is lehet játszani (online játékok).

Azáltal, hogy valaki valódi emberként a virtuális világban, mint virtuális személy tartózkodhat, nem csak a társadalmi valóság bizonyos látszatát kelti, hanem ezen túl a ezzel a történéseknek mindig új és egyedülálló lendületet ad. Ráadásul a központi számítógép (szerver) ahol sok online játék fut, sokkal jobb virtuális játékteret nyújt, mint az otthoni számítógép.
A játékosok gondolatait akkor is foglalkoztatja a virtuális világ, az abban való jelenlét vágya, amikor nincsenek is az interneten (offline). Egy új, az érzékek szintjén létező világban mozogni sok játékos számára elbűvölő élményt jelent.

Az interneten könnyen elérhető ún. Jump´n Run játékokkal, vagy társasjátékokkal is rengeteg időt lehet eltölteni a legmagasabb pontszámok megszerzéséért.

Az internetes stratégiai játékok, ill. az építkezős stratégiai játékok lemondanak ugyan a játéktörténések aprólékos vizuális ábrázolásról, mégis meglehetősen időigényesek.
Miután a támadások és az egyéb játékesemények akkor is folynak, amikor a játékos nincs az interneten, „offline” is foglalkoztatja a játékost.

Az online akció és online sport játékokkal, de mindenekelőtt a lövöldözős típusúakkal, mint pl. a Counter Strike nagyon gyakran rendkívül sok időt töltenek el a játékosok. Különösen igaz ez akkor, ha a játékos számára komoly érzelmi jelentősége van annak, hogy csapata, klánja (l. a 4. pont) tagjaként bizonyítani tudjon a versenyben.

A legtöbb játékos a legnagyobb problémákat okozó számítógépes játékokat az un. "online szerepjátékokat" mint pl. a "World of Warcraft" játssza.
Ez azMMORPG” = Massively Multiplayer Online Role-Playing Game, nagyon sok szereplős online szerepjáték több olyan (vonzó, bár nem mindig elengedhetetlen) játékelemet tartalmaz, amelyek a felhasználó játékost hosszú órákra a monitor elé szögezi.
A játékokban kialakított jutalmazási rendszer is a hosszú játékidőt hívatott biztosítani.
A vonzó virtuális játékkörnyezet, az egyéni karakter játékos által való kialakításának számtalan lehetősége, valamint a többi játékossal való együttműködés kalandja komoly csábítást jelentenek.

Akit még inkább érdekel nézze meg a linken található videót. Érdemes!

A különböző online játékok megnyerőek a játékosok számára és arra csábítanak, hogy minél több időt töltsenek a virtuális világban.

Ezek a játékok lehetővé teszik, hogy a játékos a hétköznapi világot elhagyja, kizárja, úgy, hogy közben egy fantasztikus fantáziavilágban hősnek, győztesnek érezhesse magát.

Túl sok idő a monitor előtt?
Az alábbi kérdések válaszait megtalálja, ha a kérdésre klikkel.

1. Aggódik, mert gyermeke naponta több órát játszik a számítógépen?
2. Számítógép-függőség: Van ilyen? A média függővé tehet?
3.  Mi teszi a számítógépes játékokat olyan vonzóvá? Mely játékokkal töltenek el szívesebben több időt a játékosok?
4.  Mi a jelentősége az online közösségeknek (klánoknak és céheknek), a számítógépes játékosok számára?
5. Problémát jelent-e, ha egy gyermek gyakran játszik erőszakos játékokkal?
6. Hogyan alakíthatjuk ki úgy a családi élet mindennapjait, hogy a túlzott számítógép-használat veszélye elkerülhető legyen?
7. Melyek a médiafüggőség tünetei?
8. Mit ne tegyek, ha a gyermekemen, a számítógép-függőség jeleit észlelem, ill. ha komoly gondokat okoz a médiahasználata?
9. Hogyan segíthetek gyermekemnek, ha komoly problémái vannak a médiahasználattal?

 

 

          Segítőhelyek gyűjteménye

 

 

   
     
 

 

 
     
     
 

 

 
     
     


 

 

 

 

 

alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus
alkoholizmus